پاد سیستم چیست ؟

ویپ پاد سیستم چیست و چگونه کار میکند

پاد سیستم چیست ؟

ویپ یکی از روش های موثر برای ترک سیگار یا جایگزین مناسب تر نسبت به سیگار میباشد. با این حال ممکن است مشکلاتی در این زمینه برای افرادی که از سیگار کشیدن به ویپ کشیدن روی آورده اند پیش بیاید. این مشکلات میتواند از پیچیده بودن سیستم استفاده از ویپ های دیجیتال یا خستگی از حجم دود زیاد آن ها و وزن بالای دستگاه ها ( نسبت به دستگاه های پاد سیستم) در استفاده مداوم نشات بگیرد. بنابر این پیشنهاد ما برای مبتدیان برای ترک سیگار دستگاه های پاد سیستم است زیرا نه تنها مشکلات گفته شده را برطرف میکند بلکه استفاده از آن ها بسیار ساده تر از ویپ های دیجیتال است. گرچه پاد سیستم ها انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی هستند اما برای ویپر های پیشرفته نیز میتواند تجربه بسیار جذابی داشته باشد.

پاد سیستم چیست؟

پاد سیستم ویپ های کوچکی هستند که دارای یک باتری کوچک و کویل هایی با مقاومت بالای یک اهم که به دو دسته کارتریج دار یا مخزن دار تقسیم میشوند .

پاد های کارتریج دار مانند JUUL مخزن هایی از پیش پر شده دارند که با تمام شدن مایع داخل آن میبایست کارتریج را تعویض کرده در مقابل پاد های دارای مخزن قابل پر شدن مجدد هستند و با خرید ای جویس مخصوص ( ای جویس های نیکوتین سالت ) میتوانید تا چندین بار مخزن را پر کنید. از لحاظ کارکرد نیز به دو دسته خودکار و دارای مکانیکال تقسیم میشود تفاوت این دو در نحوه استفاده از آن ها است . پاد سیستم های خودکار دارای سنسور فعال سازی است و با پوک زدن سنسور فعال شده و عمل تبخیر شروع میشود و همینطور پاد های مکانیکال دارای دکمه فعال سازی هستند که برای استفاده میبایست دکمه را نگه دارید.

چرا برای پاد سیستم باید از جویس های نیکوتین سالت استفاده کرد؟

پاد سیستم ها در مقایسه با ویپ های معمولی حجم دود کمتری دارد و به اصطلاح به صورت (MTL (mouth to lung دهان به ریه مانند سیگار استفاده میشوند درحالی که ویپ های معمولی دود بیشتری دارند و به صورت (DTL (direct to lung مستقیم به ریه مانند قلیان استفاده میشوند .

نکته مهم برای جایگزینی ویپ یا پاد به جای سیگار این است که میزان نیکوتینی که از سیگار دریافت میکردید برابر با نیکوتینی باشد که از ویپ میگیرید که به مرور زمان درصد نیکوتین را کاهش دهید . حال اگر پاد سیستم را انتخاب کردید به دلیل حجم دود کمتر نسبت به ویپ های معمولی نیاز است از درصد بالا تر نیکوتین در حجم دود کمتر استفاده کنید استفاده کنید تا نیکوتین مورد نیاز به بدن برسد . برای مثال اگر فردی از ویپ معمولی که حجم دود بالایی دارد با درصد نیکوتین 3میلی گرم بر میلی لیتر استفاده کند این میزان به دلیل حجم دود کمتر پاد سیستم به میزان 25میلی گرم به میلی لیتر تغییر میکند . با این حال شما میتوانید از جویس های معمولی در پاد سیستمتان استفاده کنید و مشکلی برای دستگاه به وجود نمی آورد .

مزایا پاد سیستم در مقایسه با ویپ

مقرون به صرفه بودن: پاد ها در مقایسه با ویپ های دیگر معمولا ارزان تر هستند و مصرف ای جویس آن ها به دلیل بخار کم تولیدی کمتر است .

بدون نشتی ای جویس: یکی از بهترین مزایای پاد در مقایسه با ویپ های دیگر نداشتن نشتی ای جویس در این ویپ ها میباشد.

حجم و وزن کم: در مقایسه با ویپ های دیگر پاد ها به دلیل نیاز نداشتن به باتری قوی حجم کوچکتری دارند پ به طبع وزن کلی آن نیز کم میباشد .

راحتی در استفاده: استفاده از پاد در مقایسه با ویپ های دیجیتال بسیار راحت تر است و میازی به تنظیم وات ولتاژ دما و سیستم های پیچیده دیگر نیست .

 

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟