آموزش راه اندازی اولیه ویپ و پاد

آموزش راه اندازی اولیه ویپ و پاد

آموزش راه اندازی اولیه ویپ و پاد

آموزش راه اندازی اولیه ویپ و پاد .خب شما اولین ویپ خود را خریداری کردید و معمولا پس از باز کردن جعبه اگر باتری داخلی نباشد باتری ها را داخل دستگاه قرار داده و دکمه اصلی (دکمه فایر) را فشار میدهید! این اولین و متداول ترین اشتباهی است که معمولا همه مرتکب می شوند. با این کار المنت های داخل کویل گرم میشوند و به دلیل اینکه پنبه اطراف المنت به جویس آغشته نشده گرمای المنت پنبه را میسوزاند و کویل از بین میرود. پس برای اینکه به این مشکلات دچار نشوید و بهترین تجربه از ویپ کردن را برای اولین بار داشته باشید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات و اجزای ویپتان مقاله ویپ چیست ؟ را مطالعه کنید.

مرحله اول

ویپ خود را بر روی سطح صاف قرار داده و فرقی ندارد چه نوع ویپی را خریداری کرده اید (پاد سیستم ،ساب اهم ،پاد ماد و…) همه آن ها دارای مخزن برای نگه داری جویس هستند. درب مخزن را باز کنید و مخزن را کامل از جویس پر کنید.

نکته: بعضی از ویپ های ساب اهم درب اتومایزر یا مخزن آن ها کاملا باز میشوند و حفره خروجی هوای کویل را در وسط مخزن مشاهده میکنید. توجه داشته باشید حفره هوای کویل را با ورودی مخزن اشتباه نگیرید!

پس از پر کردن مخزن درب آن را بسته و به مرحله بعد مراجعه کنید.

مرحله دوم

مهم ترین مرحله در این آموزش برای به رسیدن به بهترین طعم و بهترین تجربه از ویپ و همینطور جلوگیری از مشکلاتی که در ابتدا ذکر شد این است که بگذارید قبل از اولین استفاده 5 دقیقه جویس داخل مخزن بماند. این کار باعث میشود تا کویل کاملا به جویس آغشته شود. داخل تمامی کویل ها از المنت و پنبه ای که به دور آن قرار داده شده تشکیل میشود .با این کار پنبه کاملا به جویس آغشته میشود و باعث جلوگیری از سوختن پنبه و در کل خراب شدن کویل میشود.

راه اندازی ویپ

مرحله سوم

به طور کلی همه ی ویپ ها را میتوان به دو دسته ، ویپ های محدوده وات قابل تنظیم و ویپ های وات ثابت تقسیم بندی کرد. اگر ویپ شما دارای صفحه نمایش و تنظیمات مختلف ولتاژ نمیباشد این بدان معناست که ویپ شما در دسته ویپ های ولتاژ ثابت قرار دارد و به مرحله پنجم مراجعه کنید. اما اگر ویپ شما دارای صفحه نمایش میباشد و قابلیت تنظیم ولتاژ و تنظیمات دیگر را دارد به مرحله بعد مراجعه کنید.

مرحله چهارم

قبل از اینکه برای اولین بار از ویپتان استفاده کنید مطمئن شوید که تنظیمات ویپتان را برای کویلی که استفاده میکنید به درستی انجام داده اید. برای توضیح بهتر این مرحله از یک مثال استفاده میکنیم: درون بسته بندی ویپ پولار از شرکت ویپرسو دو عدد کویل با مقاوت های متفاوت وجود دارد. برای تنظیم وات برای هر کویل بهتر است روی کویل را بخوانید و در محدوده وات پیشنهاد شده تنظیمات را انجام دهید. برای مثال کویل 0.18ohm  GT mesh پولار محدوده 50 تا 90 وات را پیشنهاد داده و بهتر است برای شروع روی 55 یا 60 وات تنظیم شود.

نکته: هرچه درجه وات بالاتر باشد کویل زود تر و بیشتر داغ میشود و دود بیشتری تولید میشود.

اگر تنظیمات ویپتان بالاتر از درجه وات پیشنهادی باشد باعث میشود تا پنبه های درون کویل زود تر بسوزد و از بین برود. و اگر تنظیمات پایین تر از درجه وات پیشنهادی باشد باعث میشود تا پنبه های کویل بیش از حد به جویس آغشته شود و جویس به دریچه هوا نشت کند یا زمان کشیدن به داخل دهان بپرد.

نکته: حتما توجه کنید که تنظیمات در حالت وات متغیر یا variable wattage که با علامت VW یا W نمایش داده میشود باشد.

راه اندازی ویپ

مرحله پنجم

خب کار تمام است ویپ شما آماده استفاده است. برای کشیدن ویپ لب را به دور لبی ویپ (drip tip) قرار داده و اگر ویپ شما دکمه فایر دارد آن را نگه دارید. بهتر است در بازه های کوچک حدود 1 – 2 ثانیه شروع به کشیدن کنید تا ریه به بخار جدید عادت کند.

کار تمام شد! ورود شما را به جمع ویپر های ایرانی تبریک میگویم. توجه داشته باشید تمامی دخانیات حتی ویپ برای بدن مضر هستند ولی بعضی کمتر بعضی بیشتر. با توجه به تحقیقات ویپ جاگزین به مراتب کم ضرر تر از دیگر دخانیات است.

سوال های متداول:

چه زمان و چگونه ویپمان را شارژ کنیم؟

معمولا تمامی ویپ ها را با آدابتور شارژر موبایلتان میتوانید شارژ کنید. بهتر است برای اولین بار بگذارید کامل باتری های ویپتان شارژ شود تا عمر بیشتری داشته باشد.

چرا پس از مدتی طعم جویس عوض میشود یا از بین میرود؟

  1. ممکن است کویل ویپ شما سوخته باشد و طعم سوختگی احساس کنید . (در این صورت پنبه های داخل کویل از سفید به تیره تغییر رنگ میدهند و میبایست کویل را تعویض کنید)
  2. اگر شما از یک نوع جویس با یک طعم به طور مداوم استفاده کنید امکان دارد پس از مدتی طعم جویس از بین برود و هیچ طعمی احساس نکنید.( در این صورت میتوانید با شست و شوی دهان با آب یا محلول های پاک کننده دهان این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنید.)

برای دریافت بهترین طعم از ایجویس خود میبایست تنظیمات ویپ خود را مطابق با همان ایجویس تغییر دهید. ( با تست کردن درجه وات های مختلف بر روی ویپتان میتوانید به این مورد پی ببرید)

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟